V České republice je investice do drahých kamenů relativně novým pojmem, ale v zahraničí jde o velmi častý a populární způsob investování. Investice do drahých kamenů je oproti jiným investičním nástrojům velmi specifická - už proto, že není nezbytně nutné investovat vysoké částky.

Výdělek investice do drahých kamenů může dosáhnout i padesát procent ceny, což je výsledek, kterého u obchodů se zlatem či diamanty nelze dosáhnout. Cena diamantů je totiž svázána s kurzem dolaru, a tak lze na investici do nich vydělat maximálně jednotky procent. Nevýhodou zlata je pak jeho hojnost – na světě je velké množství míst, kde se zlato těží, navíc existuje i recyklované zlato například ze starých šperků.

Jaké investiční kameny jsou nyní nejpopulárnější? Patří k nim například démantoidy, což je zeleně zbarvená odrůda granátu, jež se těží pouze na pěti místech světa. Velmi vyhledávané jsou volné barevné kameny, například safíry, granáty, tanzanity a turmalíny nebo kameny ve formě šperků.

Základním pravidlem pro nákup investičních kamenů je spolupracovat s prověřeným a důvěryhodným prodejcem. U většiny minerálů je dnes již možné upravit jejich barvu i čistotu, proto nenakupujte z neznámých zdrojů! V Mineralii vám garantujeme, že všechny prodávané investiční kameny jsou 100% originální. Nenakupujeme je totiž přes prostředníky, ale sami vyrážíme do nalezišť po celém světě a vybíráme pro vás ty nejzajímavější kusy, u nichž je šance na zhodnocení co nejvyšší.

Máte-li zájem o nákup investičních kamenů, neváhejte nás kontaktovat. Můžeme vám nabídnout privátní schůzku s odborným poradcem a investici šitou vám přímo na míru!
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Mineralia.cz - Největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě  

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.